Dnes je neděle, 19. května a s iPhonem u ucha na vaši gratulaci čeká Ivo.Apple střípky


Poznejte dosud nepoznané

  • Publikováno: 07. 04. 2024

Jste si jisti, že své Apple miláčky zvládáte naprosto dokonale? Že zcela plně rozumíte svému iPhonu, iPadu nebo Macu? Že naprosto excelentně zvládáte práci s fotkami či videi a práce s aplikacemi Adobe Lightroom, LumaFusion či Final Cut jsou pro vás hračkou? Pokud ano, pak dále tento příspěvek číst nemusíte. Pokud však patříte k těm, kteří by občas potřebovali s něčím poradit či se něčemu přiučit, pak jedno řešení by zde bylo. Jeho název je Ilumio. Oč se jedná? Ilumio vám nabízí celou řadu kurzů v oblasti práce s Apple produkty a je jen na vás, zda si tam najdete právě ten svůj. Kurzů se můžete zúčastnit osobně, absolvovat je online anebo si kurz pořídit zpětně jako záznam. Školitelem je většinou Honza Březina, který je certifikovaný Apple Trainer a profesionální fotograf.
A pokud již vše zvládáte a focení je vaše hobby, pak máte možnost vyrazit na některou z fotoexpedic, které Honza Březina pořádá. Jak to na takovýchto fotoexpedicích vypadá, se můžete podívat na jeho cestovatelském YouTube kanále.


1984 - Macintosh přichází

  • Publikováno: 03. 04. 2024

Píše se 22. leden 1984 a na stadiónu Tampa Stadium na Floridě si to v Super Bowlu rozdávají Los Angeles Raiders a Washington Redskins. Právě začala přestávka, tisíce diváků popíjí Colu, pochutnává si na burgerech, když v tom znenadání ožívá obří obrazovka a na ní se začíná odvíjet mysteriózní děj. Děj, který svou tématikou víc než nápadně připomíná Orwellovský román „1984“. Stadión zcela utichá a tisíce očí fascinovaně sleduje tu mysteriózní podívanou. Podívanou, kterou je nadčasová reklama na novinku v podobě počítače Macintosh. Tato reklama se stala reklamou kultovní a své kouzlo si drží dodnes. Ať už příznivcem společnosti Apple jste či nejste, v případě této reklamy musíte uznat, že se skutečně povedla a se zatajeným dechem ji sledujeme i po 40 letech.


Kulatiny se blíží

  • Publikováno: 01. 04. 2024

První dubnový den je povětšinou spjat s Aprílem. Ovšem my applisté víme, že na datum 1. dubna připadá také událost, která je věcí zcela vážnou, seriózní, a pro nás applisty naprosto zásadní. Dne 1. dubna 1976 totiž byla založena společnost Apple. Tehdejší sídlo společnosti Apple bylo v garáži v Los Altos a jejími zakladateli byli pánové Steve Jobs, Steve Wozniak a Ronald Wayne. Co k tomu dodat? Hoši, děkujem!!!


Ten, kdo přijde zas, ať mi dá svůj hlas

  • Publikováno: 31. 03. 2024

Ne, nemějte obavy, do politiky mě to netáhne. Teda alespoň zatím :-D Výzva k hlasování je zde z poněkud jiného důvodu. Snažím se zde přinášet řekněme takový „light“ pohled na Apple produkty a práci či zkušenosti s nimi. A tak trošku by mě zajímala i vaše zpětná vazba. Jednou z nich může být návštěvnost, ta mi toho však z názorového hlediska příliš neřekne. Proto jsem zkusil šoupnout na web anketu, která už má řekněme o něco větší vypovídající hodnotu. Nejsem webdesigner, takže nad designem tohoto webu přivřete oči. Nicméně, pokud byste mi chtěli sdělit něco i nad rámec oné ankety, pak budu samozřejmě rád a využít k tomu můžete mail. Až zdokonalím svůj webotvůrčí um, pak zde třeba šoupnu i online formuláře, diskusní fóra apod. V tuto chvíli mi však postačí váš hlas.


Happy Birthday, Steve

  • Publikováno: 24. 02. 2024

Ptáte se, čím je datum 24. února výjimečné? No asi takhle… Pro milovníky operačního systému Android ničím, pro milovníky Applu vším. V roce 1955 se totiž tohoto dne narodil Steve Jobs. Zakladatel, vizionář, rebel a bůhvícoještě…
Po dlouhé těžké nemoci nás Steve opustil dne 5. října 2011 ve svých 56 letech. To, že Steve Jobs již není mezi námi však neznamená, že mu tam nahoru na ten jeho Cloud nemůžeme popřát Happy Birthday.


   

Anketa

Napište mi

Zeptejte se, na co chcete, na co chci, vám odpovím. K dispozici máte mail info@adamac.cz.Mapa stránek

Chcete-li si přehledně zobrazit seznam všech příspěvků, které jsou na tomto webu obsaženy či chcete-li trochu statistik, pak přesně k tomu je určena Mapa stránek.AdaMac na sociálních sítích

Dění na webu AdaMac můžete sledovat také na Facebooku.


Jste návštěvník číslo